الکتروفورز عمودی پروتئین شرکت ایده آزما آریا

الکتروفورز عمودی پروتئین شرکت ایده آزما آریا

الکتوفورز پروتئین یکی از تستهای پر کاربرد در آزمایشگاه های تشخیص طبی می باشد. این تست که اغلب بر روی سرم خون و گاه بر روی ادرار رندوم یا ادرار ۲۴ ساعته انجام می شود به منظور بررسی حضور یک پروتئین غیر نرمال در بدن و یا فقدان یک پروتئین طبیعی بدن و یا حتی افزایش و کاهش پروتئینها که تحت شرایط و بیماریهای مختلف اتفاق می افتد کاربرد دارد. همانطور که می دانیم مقدار بسیار کمی پروتئین در ادرار روزانه دفع می شود که این میزان بسیار ناچیز بوده و با روشهای معمول بررسی پروتئین ادرار قابل ارزیابی نمی باشد. ولی این میزان تحت شرایط آسیب های کلیوی افزایش می یابد و قابل ردیابی و البته اهمیت می باشد. شرایطی مانند بیماری کلیوی اولیه، بیماری های اتوایمیون که نهایتا منجر به درگیری کلیه شوند و التهابات مزمن همه از جمله شرایطی هستند که باعث افزایش دفع پروتئین از ادرار می شود. همچنین بیماری دیگری که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد بیماری مولتیپل میلوما است. این بیمارییک نوع بدخیمی در سلولهای تولید کننده انتی بادی است که این سلولها شروع به تولید گاماگلبولینهای منوکلونال کرده که در ۷۵ ٪ از موارد این پروتئینها شامل زنجیره سبک آنتی بادی نیز می باشد و در نتیجه این زنجیره ها از کلیه عبور کرده و وارد ادرار می شود. موارد درخواست پروتئین الکتروفورزادرار معمولا در صورت وجود علائمی مبنی بر مولتیپل میلوما مانند درد استخوانها و مفاصل، شکستگی های بدون دلیل استخوانها، آنمی، فتق و علائمی از این قبیل این تست در خواست می شود. همچنین در مواردی به عنوان یک تست تکمیلی در دنبال کردن نتایج غیر نرمال سایر تستهای آزمایشگاهی مانند کاهش آلبومین سرم، افزایش یا کاهش پروتئین توتال سرم و افزایش پروتئین ادرار، افزایش کلسیم خون و کاهش گلبولهای سفید و قرمز خون درخواست می شود. معمولا در صورت تائید حضور ناهنجاری و افزایش در باند گاماگلبولینهای الکتروفورز پروتئینهای ادرار روشی دیگر از الکتروفورز به نام Immunofixation Electrophoresis انجام می شود. این تست تائیدی اغلب در موارد مولتیپل میلوما کاربرد دارد.الکتروفورز پروتئینهای سرم در موارد بیماری های اتوایمیون، بیماری های کبدی و کلیوی، التهابات حاد و مزمن در خواست می شود.

در مورد الکتروفورز: به حرکات ذرات در یک مایع تحت میدان الکتریکی گویند. پس از استخراج ماده ژنتیک، مرحله بعدی تفکیک آن به قطعات تشکیل دهنده و شناسایی هر قطعه است. همچنین در هنگام بررسی پروتئین های سلولی نیز نیاز به تفکیک انواع پروتئین ها از هم است. به سبب این که ماکرومولکول های زیستی مانند DNA و پروتئین ها باردار هستند می‌توان با قرار دادن آنها در یک میدان الکتریکی، آنها را بر اساس خواص فیزیکی مانند شکل فضایی، وزن مولکولی و بار الکتریکی، تفکیک کرد. برای این منظور از روشی به نام الکتروفورز استفاده می شود.

الکتروفورز ژل : از یک محیط نیمه جامد (ژل) به عنوان فاز ثابت استفاده می شود. این نوع الکتروفورز برحسب نوع ژل به کار گرفته شده به دو نوع الکتروفورز ژل پلی اکریل آمیدPAGE و الکتروفورز ژل آگاروز تقسیم می شود. الکتروفورز PAGE دارای قدرت تفکیک بسیار بالایی بوده و برای تفکیک پروتئین ها و اسید های نوکلئیک به کار گرفته می شود. به منظور بررسی پروتئین ها با استفاده از PAGE، به سبب این که پروتئین ها دارای بارهای مختلفی هستند، معمولاً برای اینکه تفکیک فقط براساس وزن مولکولی انجام شود به بافر ماده شیمیایی SDS سدیم دو دسیل سولفات اضافه می شود. SDS مولکول بزرگی با بار منفی است. این ماده باعث واسرشتشدن پروتئین ها شده و به آنها متصل می شود. به ازای هر دو اسید آمینه، یک مولکول SDS به پروتئین متصل می‌شود که باعث القاء بار منفی متناسب با وزن مولکولی به پروتئین می شود. هر چه غلضت پلی اکریل آمید بیشتر باشد قدرت تفکیک ژل بیشتر خواهد بود و مولکول های دارای وزن مولکولی نزدیک به هم را بهتر تفکیک می‌نماید.

نوآوری دستگاه الکترو فورز عمودی پروتئین با رفع ایرادات معمول:

الکتروفور عمودی با ژل پلی اکریل آمید یکی از پرکاربرد ترین و مهمترین انواع الکتروفورز می باشد. تهیه ژل پلی آکریل آمید که دارای مواد جهش زای فراوانی است خطرناک بوده و قیمت آن بالا می باشد. مقاومت الکتریکی این ماده بالا بوده و برای اینکه حرکت یون ها با کمک جاذبه زمین صورت گیرد این نوع از الکتروفورز ها را عمودی می سازند در ساخت مدل عمودی الکتروفورز عدم نشتی و راحتی کاربری و به حداقل رساندن تماس دست با ژل و طراحی بهینه کست ها و کست هولدر ها جهت مصرف کمتر ژل مسئله بسیار مهمی می باشد نمونه های داخلی این محصول بسیار بی کیفیت بوده به طوری که برای آب بند کردن کست ها و ایجاد مخزن بافر بالایی از گیره استفاده می کنند. تا به امروز در کشور تولید کننده قوی در کشور وجود نداشته و نمونه های خارجی با قیمت بسیار زیاد و بدون پوشش مناسب خدمات پس از فروش مواجه می باشند تیم طراحی ما باکمک اساتید برجسته دانشگاهی بر مبنای تجربه کارکرد با انواع دستگاه های مختلف از این قبیل دست به ارائه یک مدل جامع و بی نقص زده است . همچنین با جدا سازی مرحله ساخت ژل از ایستگاه پردازش و الکتروفورسیس ژل تولید کست ژلهای آماده برای دفعات بعد بلافاصله وبه طور پیوسته فراهم شده است. هدف تحقیقات با توجه به شعار مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل در جهت بالندگی کشور عزیزمان در جهت خود کفایی بوده است. در ذیل به برخی از محور های نوآورانه و خلاقانه این محصول که بر مبنای رفع ایرادات شایع شکل گرفته اشارتی اجمالی  میکنیم:

  1. عدم نشتی ژل کست و ژل داکت و آب بندی بسار بالا و با مکانیزم خلاقانه .
  2. قابلیت پیش گرفتن از نمونه های رقبای خارجی با قیمت عرضه 3/1 نمونه های بسیار مطرح همچون bio rad آمریکا .
  3. بارگذاری و لود کست ها توسط یک اهرم و دسته به راحتی امکان پذیرفته .
  4. کیفیت بسیار بالای تلرانسی و ساخت.
  5. طراحی صنعتی زیبا و شکیل بی سابقه در تمامی موارد الکتروفورسیس عمودی .

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

کارخانه:
ایران، تهران، بزرگراه آیت الله سعیدی،شهرک صنعتی چهاردانگه، خیابان 21.5 لادن، پلاک 2 
کد پستی: 3319149978
تلفن:2155269081 98+
فکس:2155269082 98+

با ما در تماس باشید