الکتروفورز افقی HLA شرکت ایده آزما آریا

الکتروفورز افقی HLA شرکت ایده آزما آریا

بر روی سلولهای هسته دار بدن هر شخص، مولکولهای خاصی وجود دارد که در پاسخ ایمنی نقش دارند. گروه بخصوصی از این مولکولها (آنتی ژن ها) در بین افراد مختلف یک جامعه تفاوت زیادی دارند و می توانند باعث شناسایی سلول های خودی از غیر خودی گردند. تفاوت در این مولکولها در خیشاوندان نزدیک کمتر می باشد. هرچه افراد از نظر ژنتیکی به هم نزدیک تر باشند این مولکولها در آنها به هم شبیه تر هستند. در صورت انتقال سلول، بافت یا ارگان از یک فرد به فرد دیگر، سیستم ایمنی فرد دریافت کننده با استفاده از تفاوت در این مولکولها متوجه حضور سلولهای غیر خودی شده و نسبت به آنها واکنش نشان می دهد و سعی می نماید سولهای غیر خودی را از بدن حذف نماید. HLA در پيوند عضو، جهت انتقال پلاكت سازگار در بيماران مقاوم به درمان و همچنین کمک به تشخیص بیماریهای خود ایمن و التهابی کاربرد دارد. در عمل پیوند علاوه بر تشابه گروه خونی و Rh بین فرد دهنده و گیرنده، باید حداکثر تجانس بین آنتی ژن های HLA نیز برقرار باشد؛ در غیر این صورت فرد گیرنده در برابر عضو پیوندی عکس العمل نشان داده که منجر به رد پیوند خواهد شد.

در مورد الکتروفورز: به حرکات ذرات در یک مایع تحت میدان الکتریکی گویند. پس از استخراج ماده ژنتیک، مرحله بعدی تفکیک آن به قطعات تشکیل دهنده و شناسایی هر قطعه است. همچنین در هنگام بررسی پروتئین های سلولی نیز نیاز به تفکیک انواع پروتئین ها از هم است. به سبب این که ماکرومولکول های زیستی مانند DNA و پروتئین ها باردار هستند می‌توان با قرار دادن آنها در یک میدان الکتریکی، آنها را بر اساس خواص فیزیکی مانند شکل فضایی، وزن مولکولی و بار الکتریکی، تفکیک کرد. برای این منظور از روشی به نام الکتروفورز استفاده می شود.

الکتروفورز ژل : از یک محیط نیمه جامد (ژل) به عنوان فاز ثابت استفاده می شود. این نوع الکتروفورز برحسب نوع ژل به کار گرفته شده به دو نوع الکتروفورز ژل پلی اکریل آمیدPAGE و الکتروفورز ژل آگاروز تقسیم می شود. الکتروفورز PAGE دارای قدرت تفکیک بسیار بالایی بوده و برای تفکیک پروتئین ها و اسید های نوکلئیک به کار گرفته می شود. به منظور بررسی پروتئین ها با استفاده از PAGE، به سبب این که پروتئین ها دارای بارهای مختلفی هستند، معمولاً برای اینکه تفکیک فقط براساس وزن مولکولی انجام شود به بافر ماده شیمیایی SDS سدیم دو دسیل سولفات اضافه می شود. SDS مولکول بزرگی با بار منفی است. این ماده باعث واسرشتشدن پروتئین ها شده و به آنها متصل می شود. به ازای هر دو اسید آمینه، یک مولکول SDS به پروتئین متصل می‌شود که باعث القاء بار منفی متناسب با وزن مولکولی به پروتئین می شود. هر چه غلظت پلی اکریل آمید بیشتر باشد قدرت تفکیک ژل بیشتر خواهد بود و مولکول های دارای وزن مولکولی نزدیک به هم را بهتر تفکیک می‌نماید.

نوآوری دستگاه الکتروفورز ایده آزما آریا برای آزمایش HLA  با رفع ایرادات معمول:

سیستم های الکتروفورسیس برای انجام تست های مولوکولی و ژنتیکی در دنیا از سابقه بالایی برخوردارند.الکتروفورز های موجود در دنیا اغلب نمونه های خارجی (نمونه های داخلی بسیار بسیار بی کیفیت و ضعیف می باشند)مزایا و معایب خاص خود را دارند .گروه تحقیقاتی ما با بررسی بیش از 20 نمونه خارجی و داخلی و با بهره گیری از تجربیات اساتید خبره علوم آزمایشگاهی وبا بهره گیری از خلاقیت و هنر طراحی دست به طراحی دوباره این محصول زده است که با رفع ایرادات معمول این گونه سیستم ها و بومی سازی آن علاوه بر افزایش کیفیت قیمت آن را بسیار پایین آورده و کشور عزیزمان را بی نیاز از واردات این محصولات ساخته است . هدف تحقیقات با توجه به شعار مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل سعی و کوشش خود را در جهت بالندگی کشور عزیزمان در جهت خود کفایی کرده ایم در ذیل به برخی از محور های نوآورانه و خلاقانه این محصول که بر مبنای رفع ایرادات شایع شکل گرفته اشارتی میکنیم:

  1. نشتی ژل: در بسیاری از نمونه های این سیستم ژل در کستر دستگاه نشت می کند که باعث هدر رفت آگاروز می باشد.
  2. تعبیه مسدود کننده برای محدود کردن ساخت ژل برای استفاده های کمتر و صرفه جویی در مصرف آگاروز.
  3. بر طرف کردن عدم انطباق با استاندارد به طوری که هر محصولی برای خود پتنت و یونیت خاص طراحی شده خود را دارد و با خرید محصول فقط می بایست از سایر محصولات آن شرکت استفاده شود با استاندارد سازی محصول استفاده از آن راحت تر و کابری آن جنرال تر شده است.
  4. ایجاد جریان دمایی و حرارت و بخار زدگی درب بسیاری از نمونه های خارجی مارا بر این داشت تا با بزرگ تر در نظر گرفتن تانک دستگاه و تعبیه سوراخ های متعدد در روی درب تانک که هم به خروج بخارات کمک میکند و هم یک ایندکسی از حفره ها جهت بار گذاری نمونه ها بدون اشتباه در داخل ژل ساخته شده می باشد که این یکی از تکنیک های خلاقانه استفاده شده در این سیستم می باشد.
  5. استفاده از نوار های ایندکسی به طول ایندکس 5میلی متر بر روی کست ژل برای بالا بردن دقت خوانش و پایش زمان عملیات الکتروفورسیس که بسیاری از نمونه های موجود فاقد این سیستم می باشند.
  6. ایمنی درب تانک با طراحی کانکتورهای های ولتاژ به گونه ای شکل گرفته تا زمانی که درب دستگاه به صورت کامل و ایمن نصب نگردد کانکتور ها قابل نصب بر روی تانک نمی باشند همچنین در ساخت این محصول که یک منبع تغذیه ساخت خود ما دارد منبع تغذیه به اتصال کوتاه حساس بوده و به سرعت جریان با ولتاژ بالا را قطع می نماید.
  7. در دسترس بودن قطعات یدکی در هنگام خرابی : بسیاری از نمونه های خارجی در هنگام خرابی قسمت کوچکی از سیستم با مشکل نبود قطعات یدکی و از کار خارج شدن می گردند که این مشکل با ساخت این محصول و پشتیبانی از فروش آن برطرف گردیده  که علاوه بر کیفیت بسیار بالا از نصف قیمت نمونه های خارجی حتی با بالاترین کیفیت برخورداراست که هم از نظر کارایی و هم کیفیت با بهترین برند های موجود قابل رقابت است.

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

کارخانه:
ایران، تهران، بزرگراه آیت الله سعیدی،شهرک صنعتی چهاردانگه، خیابان 21.5 لادن، پلاک 2 
کد پستی: 3319149978
تلفن:2155269081 98+
فکس:2155269082 98+

با ما در تماس باشید