الکتروفورز افقی STANDARD ایده آزما آریا

الکتروفورز افقی STANDARD ایده آزما آریا

برای تایید انجام کارهای مهندسی ژنتیک باید تغییراتی که روی  DNAایجاد شده است رویت گردند، مشاهدهDNA  متعاقب الکتروفورز روی ژل آگارز یا پلی آکریل آمید و رنگ آمیزی با اتیدیوم بروماید امکان پذیر خواهد بود.DNAدارای شارژ منفی است و برای الکتروفورز شدن باید نمونه به طرف قطب منفی باشد تا هنگام الکترو فورز به سمت قطب مثبت حرکت کند. يكي از پركاربردترين تكنيك ها در بيولوژي مولكولي #الكتروفورز نام دارد كه اساس آن بسيار ساده است. لغت فورز به معناي حركت و تحرك است و الكتروفورز در واقع حركت ذرات تحت تأثير ميدان الكتريكي را گويند.در اين تكنيك مولكول هايDNAبراساس بار و وزن مولكولي آنها جدا مي شوند. دستگاه الكتروفورز شامل يك محيط خلاء، يك الكترود منفي و يك الكترود مثبت در دو طرف ذره باردار مي باشد. اسيدهاي نوكلئيك داراي بار الكتريكي هستند. گروه هاي فسفات روي اسيدهاي نوكلئيك داراي بار منفي هستند. بنابراين رشتهDNAداراي بار الكتريكي منفي مي باشد.وقتي كليد باز است يا به عبارتي جريان الكتريكي قطع مي باشد ذره موردنظر در ميدان الكتريكي ثابت است و زماني كه كليد بسته است يا به عبارتي جريان الكتريكي وصل باشد ذره موردنظر به تنهايي و با سرعت شتابدار تا رسيدن به الكترود مثبت حركت كرده و برقراري جريان الكتريكي در تانك الكتروفورز همواره از الكترود منفي به سمت الكترود مثبت است. البته اين مطلب در مورد رشتهDNAكه داراي بارالكتريكي منفي است صادق است.تحرك الكتريكي معيار اصلي سنجش در جداسازي مولكول هاست. وجود ضريب اصطكاكfيك عامل مقاوم براي تحرك است . هرچه ذره بزرگتر باشد و شكل آن از حالت كروي دور باشد ضريب اصطكاكfبيشتري داشته و تحرك الكتريكي كمتري داراست.تحرك الكتريكي هر ذره وابسته به شكل و اندازه ذره و بار ذره است .

الکتروفورز ژل :از یک محیط نیمه جامد (ژل) به عنوان فاز ثابت استفاده می شود. این نوع الکتروفورز برحسب نوع ژل به کار گرفته شده به دو نوع الکتروفورز ژل پلی اکریل آمیدPAGEو الکتروفورز ژل آگاروز تقسیم می شود. الکتروفورزPAGEدارای قدرت تفکیک بسیار بالایی بوده و برای تفکیک پروتئین ها و اسید های نوکلئیک به کار گرفته می شود. به منظور بررسی پروتئین ها با استفاده ازPAGE، به سبب این که پروتئین ها دارای بارهای مختلفی هستند، معمولاً برای اینکه تفکیک فقط براساس وزن مولکولی انجام شود به بافر ماده شیمیاییSDSسدیم دو دسیل سولفات اضافه می شود.SDSمولکول بزرگی با بار منفی است. این ماده باعث واسرشتشدن پروتئین ها شده و به آنها متصل می شود. به ازای هر دو اسید آمینه، یک مولکولSDSبه پروتئین متصل می‌شود که باعث القاء بار منفی متناسب با وزن مولکولی به پروتئین می شود. هر چه غلظت پلی اکریل آمید بیشتر باشد قدرت تفکیک ژل بیشتر خواهد بود و مولکول های دارای وزن مولکولی نزدیک به هم را بهتر تفکیک می‌نماید.

ژل آگارز:يك ژل پايدار است و قطر روزنه هاي آن بسيار بزرگ است و براي جداسازي ماكرومولكول ها و سوپر مولكول ها استفاده مي شود. از ژل آگارز در الكتروفورز هم به صورت عمودي و هم به صورت افقي استفاده ميشود. اين ژل را در درصدهاي مختلف تهيه مي كنند كه اين مطلب به اندازه قطعه مورد نظر بستگي دارد. يعني هرچه اندازة قطعه موردنظر بزرگتر باشد غلظت ژل كاهش مي يابد و برحسب اندازه قطعه ژل آگارز را درcast 60 cc, cast 30 ccتهيه مي كنند .

نوآوریدستگاه الکتروفورز ایده آزما آریا برای آزمایشHLA با رفع ایرادات معمول:

این سیتم از الکتروفورز برای انجام تحقیقات ژنتیکی در مراکز تحقیقاتی کاربرد دارد که جهت افتراقDNAوRNAمورد استفاده قرار میگیرند که بیشتر جنبه تحقیقاتی دارند.این مدل از الکتروفورز از طراحی تا ساخت کار تیم طراحی تحقیقاتی ما می باشد که بر اساس تجربیات اساتید خبره علوم آزمایشگاهی و ژنتیکی کشور به صورت اختصاصی و با کاربری جنرال به جهت صرفه جویی در مصرف ژل اگاروز در کارهای دانشجویی و هم عمومی مورد استفاده قرار می گیرد . در طراحی این محصول به صرفه جویی در مصرف و تهیه آگاروز برای نمونه های اندک تحقیقاتی و کارهای دانشجویی وبهینه شدن روند ساخت و گسترش ژل آگاروز می توان اشاره کرد. این سیستم نظیر سیستم الکتروفورزHLAبوده و نوآوری های مورد استفاده در هر دو مورد همانند می باشد .با این تفاوت که در سیستم استاندارد، ژل به صورت کاملا اختصاصی در دو مدل با طول گسترش 60 میلی متر و 85 میلی متر ارائه گردیده است . هدف تحقیقات با توجه به شعار مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل سعی و کوشش خود را در جهت بالندگی کشور عزیزمان در جهت خود کفایی کرده ایم در ذیل به برخی از محور های نوآورانه و خلاقانه این محصول که بر مبنای طراحی کاملا اختصاصی با کاربری جنرال شکل گرفته اشارتی میکنیم:

  1. نشتی ژل: در بسیاری از نمونه های این سیستم ژل در کستر دستگاه نشت می کند که باعث هدر رفت آگاروز می باشد.
  2. اختصاصی سازی محصول جهت انجام کارهای تحقیقاتی و گسترش نمونه های کمتربا کوچک در نظر گرفتن کست ها و تانک الکتروفورز .
  3. ایجاد جریان دمایی و حرارت و بخار زدگی درب بسیاری از نمونه های خارجی مارا بر این داشت تا با بزرگ تر در نظر گرفتن تانک دستگاه و تعبیه سوراخ های متعدد به خروج بخارات ناشی از عملیات الکتروفورسیس کمک کنیم .
  4. استفاده از نوار های ایندکسی به طول ایندکس 5 میلی متر بر روی کست ژل برای بالا بردن دقت خوانش و پایش زمان عملیات الکتروفورسیس که بسیاری از نمونه های موجود فاقد این سیستم می باشند.
  5. ایمنی درب تانک با طراحی کانکتورهای های ولتاژ به گونه ای شکل گرفته تا زمانی که درب دستگاه به صورت کامل و ایمن نصب نگردد کانکتور ها قابل نصب بر روی تانک نمی باشند همچنین این محصول که یک منبع تغذیه ساخت خود ما دارد که منبع تغذیه به اتصال کوتاه حساس بوده و به سرعت جریان با ولتاژ بالا را قطع می نماید.
  6. در دسترس بودن قطعات یدکی در هنگام خرابی : بسیاری از نمونه های خارجی در هنگام خرابی قسمت کوچکی از سیستم با مشکل نبود قطعات یدکی و از کار خارج شدن می گردند که این مشکل با ساخت این محصول و پشتیبانی از فروش آن برطرف گردیده  که علاوه بر کیفیت بسیار بالا از نصف قیمت نمونه های خارجی حتی با بالاترین کیفیت برخورداراست که هم از نظر کارایی و هم کیفیت با بهترین برند های موجود قابل رقابت است.

 

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

کارخانه:
ایران، تهران، بزرگراه آیت الله سعیدی،شهرک صنعتی چهاردانگه، خیابان 21.5 لادن، پلاک 2 
کد پستی: 3319149978
تلفن:2155269081 98+
فکس:2155269082 98+

با ما در تماس باشید